CHWYĆ ENDODONCJĘ ZA ROGI! Nowoczesna endodoncja dla Ciebie! Stopień 2

Dzień 1 - teoria on-line w panelu kursanta do obejrzenia w dogodnym czasie
Dzień 2 - 9.00-18.00 zajęcia praktyczne
Dzień 3 - 9.00-16.00 zajęcia praktyczne

Zapraszamy na poziom 2 szkolenia dla endodontów!

Czy zajmujesz się leczeniem kanałowym?

Masz już opanowane podstawy pracy w mikroskopie, ale zdarza się, że nie potrafisz odnaleźć wszystkich kanałów? Wiesz, że one gdzieś są, ale nie wiesz, gdzie ich szukać?

Anatomia komory zęba nie jest dla Ciebie oczywista? Zdarzyła Ci się perforacja, chociaż byłeś przekonany, że jesteś w prawidłowym miejscu?

Nie wiesz, gdzie szukać kanałów dodatkowych?

Mimo ciągle nie udaje Ci się udrożnić części kanałów?

Zdarza się, że drożny początkowo kanał przestaje być drożny w połowie długości albo tuż przy wierzchołku?

Jesteś endodontą, który pragnie poszerzyć swoje umiejętności i zyskać nowe spojrzenie na dziedzinę endodoncji?

Nasze szkolenie jest doskonałą okazją, aby pogłębić swoją wiedzę i zyskać praktyczne umiejętności niezbędne do skutecznego wykonywania procedur endodontycznych.

Jest ono skonstruowane w taki sposób, aby dostarczyć Ci najnowszych informacji na temat technik i metod w endodoncji. Nasi doświadczeni prowadzący, którzy są ekspertami w dziedzinie, przedstawią Ci najnowsze badania naukowe, innowacyjne podejścia oraz sprawdzone strategie, które pomogą Ci podnieść jakość Twojej pracy.

Podczas szkolenia będziesz miał okazję praktycznie zastosować nowe techniki i metody pod nadzorem naszych specjalistów. Będziesz mógł/a pracować na najnowocześniejszym sprzęcie i wykorzystywać innowacyjne narzędzia, które ułatwią Ci przeprowadzanie skomplikowanych procedur endodontycznych.

Jest to również doskonała okazja do nawiązania kontaktów z innymi endodontami. Będziesz miał/a możliwość wymienić się doświadczeniami i zdobyć nowe perspektywy na temat dziedziny. Tworzymy otoczenie sprzyjające wymianie wiedzy i nawiązywaniu długotrwałych relacji zawodowych.

Nie czekaj dłużej! Dołącz do nas na szkolenie na poziomie 2 i poszerz swoje umiejętności w endodoncji. Zwiększ swoje kompetencje, zyskaj pewność siebie i osiągnij jeszcze lepsze wyniki w swojej praktyce.

Zapraszamy do kontaktu i zapisów już dziś!

www.akademiastomatologii.edu.pl - Twój lider w szkoleniach endodontycznych na poziomie średniozaawansowanym.

Jakie korzyści wyniesiesz z naszego szkolenia?

Poznasz kanały korzeniowe silnie zakrzywione i zobliterowane oraz strategię postępowania

Nauczysz się diagnostyki i wykrywania stopni.

Maksimum praktyki- aż x 10 praktyki na fantomach, które pozwolą Ci pewnie rozpocząć pracę z przypadkami trudnymi.

Intensywny kurs trzydniowy – teoria przeplatana praktyką w blokach tematycznych dla łatwiejszego przyswojenia wiedzy. Minimum teorii maksimum praktyki. Możliwość kontroli i sprawdzenia swojej pracy (zdjęcia RTG).

Gotowe opracowane protokoły krok po kroku – dostaniesz od nas check listy, które możesz mieć zawsze pod ręką i przed zabiegiem zajrzeć do nich. My też tak robimy 🙂

Czego się nauczysz?

Teoria dostęęna on-line

• obliteracje
  • dostęp endodontyczny
  • mapa dna komory
  • wykorzystanie ultradźwięków
  • poszukiwanie kanału MB2
  • zasady opracowania kanałów korzeniowych
  • podstawy instrumentacji ręcznej
  • instrumentarium maszynowe - wprowadzenie do tematu
  • irygacja

Omówione-pokazane-przećwiczone 😊

Anatomia

• na początek powtórka z anatomii kanałów korzeniowych!
  • ilu kanałów spodziewać się w poszczególnych zębach?
  • gdzie szukać kanałów? Gdzie wolno, gdzie trzeba a gdzie lepiej nie szukać?
  • zasady i reguły ułatwiające lokalizację ujść kanałów
  • zasady wykonania dostępu ułatwiające dalsze leczenie kanałowe
  • strefa bezpieczna i niebezpieczna w kanałach korzeniowych
  • anatomia kanałow korzeniowych w kontekście leczenia protetycznego
  • jak daleko i jak szeroko powinien być opracowany kanał?
  • strategia postępowania w kanałach łatwych i trudnych
  • negocjacja w kanałach łatwych i trudnych
  • na czym polega mit obliteracji kanałów. Kiedy spodziewać się obliteracji
  • jak odróżniać obliterację od innych sytuacji klinicznych?
  • co to jest stopień i kiedy powstaje? Jak go diagnozować? Jak mu zapobiegać? Jak omijać?
  • jak omijać inne przeszkody w kanale?

Opracowanie kanałów korzeniowych

• techniki pracy ręcznej i maszynowej oraz konieczne instrumentarium przy rozwiązywaniu tego typu problemów
  • instrumentarium w trudnych przypadkach: rodzaje narzędzi kanałowych ręcznych, ultradźwięki, wiertła i inne narzędzia pomocnicze
  • tips and tricks: triki pomocne w odnalezieniu niedostępnych części kanału
  • pomiar długości roboczej, metodologia opracowania, dobór rozmiarów, przykłady sekwencji. Irygacja.

Opracowanie chemiczne

• opracowanie chemiczne! Czym? Dlaczego? Jak długo? Pomocne urządzenia i techniki. Gotowe i sprawdzone protokoły postępowania.

Szczegóły

Przede wszystkim praktyka! Wszystko, czego dowiesz się w części teoretycznej przećwiczysz na specjalnie przygotowanych modelach z zębami usuniętymi.

Wszystko w mikroskopie i w widzeniu pośrednim!
Obowiązuje zasada 3×1: jeden kursant - jeden unit fantomowy - jeden mikroskop!