Wybitni specjaliści-endodonci we współpracy z Akademią Stomatologii, mają przyjemność zaprosić na cykl webinarów dokształcających z zakresu szeroko pojętego leczenia kanałowego.
Curriculum Endoprotetyczne to nowatorska formuła szkoleniowa, stworzona z myślą o dentystach, którzy chcą podnosić swoje kompetencje pod okiem doświadczonych specjalistów. Kolejny webinar nosi tytuł Techniki opracowywania kanałów zakrzywionych i prowadzony jest przez dr n. med. Mariusza Pietrzaka. Prowadzący jest absolwentem łódzkiego Uniwersytetu Medycznego i specjalizuje się głównie w endodoncji, stomatologii estetycznej oraz protetyce. Od 2011 roku prowadzi szkolenia z zakresu endodoncji, endodoncji mikroskopowej oraz ergonomii w całej Polsce.
Kurs dostarcza kompleksowej wiedzy i wyjaśnia m.in. jak uzyskać dostęp do komory zębowej. Przeprowadza przez proces zabiegu, począwszy od negocjacji poprzez finalne opracowywanie systemu kanału korzeniowego (w tym również specyficznych kanałów zakrzywionych) i obturację. Uczestnictwo pozwala na rozróżnienie efektów uzyskiwanych przez diagnostykę endometryczną i radiologiczną.
Kurs odpowiada na pytania:
- Jak poradzić sobie z kanałami zakrzywionymi?
- Sposoby negocjacji kanałów, w tym kanałów długich i zakrzywionych?
- Jakie są zasady pomiaru długości roboczej za pomocą endometru?
- Jak mierzyć długość roboczą w przypadku zbyt suchego lub zbyt mokrego kanału?
- Jakie wyzwania stawia przed nami młody pacjent?
- Kiedy zastosować oszczędny punkt trepanacyjny?
- Dlaczego wypełnienia amalgamatowe należy usunąć przed rozpoczęciem leczenia kanałowego?
- Jak wygląda leczenie kanałowe u pacjentów z chorobami przewlekłymi np. cukrzycą?
- Kiedy i jak powstaje blokada („zablokowanie wiórkami zębinowymi”) w apeksie i jak go uniknąć?
- Co to jest stopień, jak zapobiegać jego powstaniu i jak go omijać?
- W jaki sposób dobrać rozmiar narzędzia w zależności od sytuacji klinicznej?
Na szkoleniu kursanci poznają techniki opracowywania systemu kanału korzeniowego ze zwróceniem uwagi na kanały zakrzywione i długie. Omówione zostaną techniki pracy narzędziami niklowo-tytanowymi, różne systemy tych narzędzi obecne na rynku i specyfika pracy nimi. Kursanci poznają zasady bezpiecznej pracy narzędziami niklowo-tytanowymi i zasady zapobiegania ich złamaniom. Przypomniane zostaną także metody step-back, crown-down i balanced forces wraz z niezbędnym instrumentarium.