Przeprowadzone kursy | Przeszkoleni kursanci |

Wprowadzenie do pracy z mikroskopem

Akademia Stomatologii serdecznie zaprasza na cykl webinarów Curriculum Endoprotetycznego organizowanego we współpracy z wykwalifikowanymi szkoleniowcami.

Pierwszy kurs z serii prowadzony jest przez lek. dent. Monikę Dzieciątkowską, wykładowczynię z ponad dwudziestoletnim stażem. Prowadząca jest absolwentką Łódzkiej Akademii Medycznej. Prekursorka na skalę Polski w pracy z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego w praktyce. Lek. dent. Monika Dzieciątkowska jest założycielką i wykładowczynią Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz członkinią International team for Implantology (ITI) oraz Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE).

Wprowadzenie do pracy z mikroskopem to pierwszy z kursów online. Nowoczesna endodoncja zaprezentowana w formie zdalnej, która w połączeniu z zajęciami praktycznymi gwarantuje satysfakcjonujące podniesienie kwalifikacji. Głównym punktem odniesienia szkolenia jest mikroskop stomatologiczny — jego charakterystyka i wykorzystanie w połączeniu z działaniami operatora oraz przede
wszystkim zasady pracy w widzeniu pośrednim, jakim cechuje się leczenie endodontyczne.

Dzięki szkoleniu kursant zdobywa teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu:

  • Budowy i obsługi mikroskopu stomatologicznego — na zajęciach ćwiczenia odbywają się z wykorzystaniem mikroskopu Global. Uzyskana wiedza pozwoli na sprawne operowanie powiększeniem i uzyskanie odpowiednich parametrów do efektywnego przeprowadzenia zabiegu. Omówiona zostanie każda z dostępnych funkcji mikroskopu, w tym ustawianie ogniskowej, głębi ostrości za pomocą ruchu unitem i głowicą mikroskopu. A także zasady wykorzystania binokularu i śrub mikrometrycznych.
  • Doboru odpowiednich narzędzi — w leczeniu kanałowym na sukcesy składają się umiejętności, doświadczenie specjalisty i przystosowane do konkretnych działań instrumentarium. Ważnym elementem jest dobór podstawowych narzędzi takich jak zgłębnik endodontyczny i specjalne lusterka, ułatwiające dostęp i przeprowadzenie zabiegu. Istotną kwestią jest również poprawna pozycja operatora, a także układ fotela i pacjenta względem mikroskopu stomatologicznego w zależności od pracy w żuchwie bądź szczęce.
  • Przygotowanie pacjenta do zabiegu — dzięki praktycznym wskazówkom otrzymanym od prowadzącej, kursant posiądzie podstawową wiedzę na temat zapewnienia pacjentowi bezpieczeństwa i komfortu podczas zabiegu.

Zajęcia praktyczne w Akademii Stomatologii opierają się na pracy w warunkach jak najbardziej zbliżonych do realiów gabinetu stomatologicznego. Czas poświęcony na sali fantomowej, modele z zębami naturalnymi oraz zdobyta wiedza pozwalająca na przeniesienie protokołów postępowania do gabinetu, to nieodzowna część wprowadzająca do skomplikowanego leczenia endodontycznego.

Dzięki temu, po ukończonym pełnym szkoleniu, mikroskop stomatologiczny przestanie być enigmą nawet dla nowicjuszy.

Film dostępny dla kursantów Akademii Stomatologii