CHWYĆ ENDODONCJĘ ZA ROGI! Nowoczesna endodoncja dla Ciebie! Stopień 1

27-28 maja 2024

Promocyjna cena obowiązuje do 27 kwi 2024.

Dzień 1 - 9.00-17.00
Dzień 2 - 9.00-17.00

Nigdy nie pracowałeś w powiększeniu i rozpoczynasz swoją przygodę z endodoncją?

Jesteś studentem lub stażystą i stawiasz pierwsze kroki na swojej stomatologicznej drodze?

Zacząłeś pracę z mikroskopem, ale …. Jakoś Ci nie idzie? Wkurzasz się, bo ustawianie ostrości zajmuje Ci bardzo dużo czasu?

Jesteś sfrustrowany tym, że przez cały czas zasłaniasz sobie pole zabiegowe kątnicą?

Po ustawieniu ostrości zabierasz się do pracy, bierzesz do ręki kątnicę i …..znowu nic nie widzisz???

Wkurza Cię praca w żuchwie? Bo w szczęce to jeszcze jako tako, ale ta żuchwa….!!

Masz mikroskop, ale ….znacie się tylko z widzenia? Stoi w kącie i się kurzy….

Albo, co gorsza, używasz go tylko do „trudnych sytuacji”…

A może zastanawiasz się, czy ta bajka jest w ogóle dla Ciebie?

No to nie mogłaś trafić lepiej !!! ten kurs jest dla Ciebie!

Jakie korzyści wyniesiesz z naszego szkolenia?

Poznasz podstawę budowy mikroskopu, ale spokojnie! Bez obaw. Nie będziemy się za nadto zagłębiać! Dowiesz się tylko tyle, ile jest potrzebne do prawidłowej pracy.

Będziesz umiała ustawić siebie i pacjenta do pracy zarówno w szczęce jak i w żuchwie. Skończą się Twoje problemy z widocznością w żuchwie.

Nauczysz się znajdować ostrość w każdym mikroskopie. Zrozumiesz, CZYM JEST ostrość.

Poznasz podstawy endodoncji. Część z tej wiedzy znasz ze studiów, ale ułożymy to w zgrabny flow, który pozwoli Ci z większą swobodą planować i przeprowadzać leczenie. Zyskasz pewność siebie i łatwiej będzie Ci budować swój autorytet w oczach pacjenta. Przestaniesz tak często odsyłać pacjentów do bardziej doświadczonych kolegów.

Nauczysz się zakładania koferdamu. Mikroskop i koferdam to „sprzedaż wiązana” ;) Nie da się zrobić jednego bez drugiego. Ale nie martw się! Poznasz trzy szybkie techniki zakładania gumy i uwierz, że znacznie ułatwi to Twoje endodontyczne życie. Poprawisz bezpieczeństwo swoje i pacjenta podczas zabiegu.

Poznasz zasady pracy narzędziami ręcznymi. Poznasz trzy bezpieczne techniki docierania narzędziem na długość roboczą – nawet w wąskim i zakrzywionym kanale. Zwiększysz swoją skuteczność w opracowywaniu kanałów do samego wierzchołka.

Nauczysz się też pracy narzędziami maszynowymi. Poznasz 10 tricków, jak minimalizować złamania narzędzi kanałowych. Poprawi się Twoje poczucie bezpieczeństwa i zyskasz pewność siebie przy pracy narzędziami maszynowymi.

Dowiesz się więcej na temat bioceramiki- materiału XXI wieku. Jedyny biozgodny materiał, jakim pracujemy w stomatologii i w jaki sposób możesz wykorzystać go do leczenia stanów zapalnych miazgi ZAMIAST leczenia kanałowego. Pozwoli Ci to na zmniejszenie ilości leczeni kanałowych1

Autorska metoda prowadzenia szkoleń  "Posłuchaj - popatrz - zrób to sam" polegająca na przemiennych wykładach, pokazach i praktyce.

Maksimum praktyki stawiamy na to, żeby na naszych kursach teorii było tylko ty le ile trzeba, a cały dostępny na kursie czas chcemy przeznaczyć na praktykę. Na tym szkoleniu jest prawie 12 h praktyki na fantomach, które pozwolą Ci pewnie rozpocząć pracę z mikroskopem po szkoleniu.

Kurs dwudniowy – wiemy, że długie siedzenie na sali wykładowej bywa nużące nawet wtedy, gdy jesteś bardzo zajarany tematem 🙂 Dlatego u nas teoria przeplatana jest praktyką. Dzięki temu łatwiej się uczysz i szybciej przyswajasz nowe rzeczy. Uważamy też, że dwa dni na mikroskop to absolutne minimum, żeby oswoić ten sprzęt i ze spokojem ducha kontynuować temat w gabinecie.

Check listy – dostaniesz od nas gotowe protokoły krok po kroku, które pozwolą Ci sprawdzić, czy wszystko jest zrobione i czy zrobione we właściwej kolejności. Check listy możesz mieć zawsze pod ręką (np. w szufladzie biurka) i przed zabiegiem zajrzeć do nich. My też tak robimy 🙂 I piloci Boeingów także 🙂

Czego się nauczysz?

Teoria

• co daje mikroskop, a czego na pewno nie daje?
  • jak zabezpieczyć pacjenta w pozycji leżącej?
  • prawidłowe ustawienie lekarza w pozycji „zero”
  • ustawienie pacjenta do leczenia w szczęce i żuchwie
  • praca w widzeniu pośrednim czyli w lusterku
  • rodzaje luster stosowane do pracy w mikroskopie – co zyskujemy przy ich wykorzystaniu?
  • jak usprawnić flow Twojej pracy:
    • praca z asystą stomatologiczną (pokaz)
    • płynny i szybki transfer narzędzi
    • komunikacja niewerbalna
    • materiałowa i merytoryczna standaryzacja stanowiska pracy
  • trzy techniki izolacji pola zabiegowego – guma koferdamowa, rodzaje klamer i wynikające z ich wyboru techniki zakładania; czy potrzebna jest Ci klamra bezskrzydełkowa i guma bez lateksu?
  • jak wygląda punkt trepanacyjny w poszczególnych grupach zębów
  • lokalizacja ujść kanałów
  • instrumentarium potrzebne do prawidłowego wykonania dostępu: kątnica przyspieszająca, wybór wierteł na kątnicę 1:5 oraz 1:1 – zasady dobierania wierteł do pracy w mikroskopie gwarantujących dobrą widoczność w polu zabiegowym
  • ultradźwięki – zastosowanie, wybór końcówek ultradźwiękowych w zależności od zastosowania, sposoby pracy
  • czym jest negocjacja? Jej rola i jak ją przeprowadzić w sposób prawidłowy? Poznasz trzy metody bezpiecznego dotarcia na długość roboczą, o których nikt nie powiedział Ci w szkole ;) Pozwolą Ci rozprawić się nawet z trudnymi kanałami
  • „Gładka ścieżka” – co to jest, do czego służy i jak ją wykonać ?
  • kontrolowanie drożności okolicy wierzchołkowej („patency”) – czy przejście narzędziem poza wierzchołek kanału to barbarzyństwo czy skuteczna metoda na unikniecie blokady w okolicy wierzchołka korzenia?
  • zasady bezpiecznej pracy narzędziami maszynowym

• ustawianie lekarza w pozycji „zero”
  • ustawianie mikroskopu i pacjenta do pracy w żuchwie i w szczęce
  • nauka znajdowania ostrości we wszystkich grupach zębowych na fantomie i w widzeniu pośrednim