Ekstremalne krzywizny - Nowoczesna Endodoncja, program intensywny - Stopień 2

17 maja 2024

Promocyjna cena obowiązuje do 17 kwi 2024.

Dzień 1 - teoria on-line w panelu kursanta
Dzień 2 - zajęcia praktyczne 9.00-17.00

Chciałbyś zostać Endodontycznym Mistrzem Kanałów Zakrzywionych?

Czy chciałbyś (prawie) zawsze pokonać każdą krzywiznę?

Marzysz o dniu, kiedy przestaniesz wreszcie odsyłać pacjentów do bardziej doświadczonych kolegów?

Irytuje Cię, gdy drożny początkowo kanał nie daje się opracować do końca?

Chciałbyś, żeby ktoś pokazał Ci jakąś skuteczną, sprawdzoną drogę?

Mamy dla Ciebie propozycję !!!

Jednodniowy kurs poświęcony   w y ł ą c z n i e   tematyce kanałów zakrzywionych.

Z nami krzywe stanie się proste!

Jak korzyści wyniesiesz z naszego szkolenia?

Precyzyjnie zaplanujesz leczenie pacjenta i będziesz umiał przewidzieć jego efekty.

Poszerzysz zakres swoich kompetencji i podniesie się Twoja pewność siebie w rozmowie z pacjentem.

Zwiększysz portfolio swoich usług po naszym szkoleniu endodontycznym.

Podniesie się Twoja wartość w oczach pracodawcy jeśli będziesz chciał znaleźć atrakcyjne miejsce pracy. Umiejętność leczenia kanałów zakrzywionych stanie się sporym atutem!

Czego się nauczysz ?

Teoria

Żeby efektywnie wykorzystać Twój czas pierwszy dzień teorii odbędzie się online.

Obejrzysz materiał w dogodnym dla siebie momencie i możesz wrócić do niego w panelu kursanta kiedy tylko zechcesz 😊

• jak przygotować ząb do leczenia kanałowego - czy to w ogóle konieczne? Odbudowa do endo, izolacja pola zabiegowego, projektowanie dostępu
  • ultradźwięki w preparacji koronowej -  niezbędne by być oszczędnym. Jak to zrobić skutecznie, jakich użyć końcówek, jakie ruchy wykonywać?
  • dostęp w prostej osi kanału a dostęp prostoliniowy - brzmi prawie tak samo, ale prawie … Podobieństwa i różnice.
  • coronal preflaring, glide path - angielskie nazwy na proste czynności ułatwiające endodontyczne  życie. Jak wykonać coronal preflaring,  jakie instrumentarium będzie najskuteczniejsze? Do czego służy i jak je wykorzystać?
  • glide path- techniki wykonania. Jakie narzędzia są skuteczne, a jakie nie? Czy Glide path jest konieczny, a może można go pominąć?
  • słonia najlepiej zjeść po kawałku czyli tymczasowa długość robocza - co to jest i do czego służy?  Zasady wyznaczania tymczasowych długości roboczych by uzyskać finalną długość roboczą
  • dobór instrumentów rotacyjnych, zasady preparacji kanałów o ekstremalnej krzywiźnie.
  • technika crown down oraz TCA - dwie techniki opracowania kanału. Jak je wykorzystywać? by osiągnąć cel - czyli wierzchołek korzenia
  • aktywacja płynów w zakrzywionych kanałach- dlaczego, jak i czym to robimy? Czy aktywacja jest konieczna i jakie techniki działają, a jakie nie działają w kanałach zakrzywionych?
  • dobór techniki obturacji do kanałów zakrzywionych.

• izolacja zębów koferdamem - bez tego nie ma leczenia kanałowego w mikroskopie! Jak klamra i jaka guma? Jak skrócić i zoptymalizować cały proces?
  • dostęp z naciskiem na oszczędność tkanek. Jak znaleźć endodontyczny złoty środek, czyli co trzeba usunąć, a co można zostawić by osiągnąć sukces i nie osłabić zęba?
  • preparacja kanałów zakrzywionych omówionymi technikami z wykorzystaniem instrumentów rotacyjnych
  • płukanie i aktywacja płynów w kanale
  • wypełnienie kanałów  pojedynczym ćwiekiem z uszczelniaczem bioceramicznym