Przeprowadzone kursy | Przeszkoleni kursanci |

Webinary

Wprowadzenie do pracy z mikroskopem

Pierwszy kurs z serii prowadzony jest przez lek. dent. Monikę Dzieciątkowską, wykładowczynię z ponad dwudziestoletnim stażem. Prowadząca jest absolwentką Łódzkiej Akademii Medycznej. Prekursorka na skalę Polski w pracy z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego w praktyce. Lek. dent. Monika Dzieciątkowska jest założycielką i wykładowczynią Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz członkinią International team for Implantology (ITI) oraz Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE).

Obejrzyj
Anatomia przednich zębów

Drugi kurs z serii jest prowadzony przez lek. dent. Monikę Dzieciątkowską, wykładowczynię z ponad dwudziestoletnim stażem. Prowadząca jest absolwentką Łódzkiej Akademii Medycznej. Prekursorka na skalę Polski w pracy z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego w praktyce. Lek. dent. Monika Dzieciątkowska jest założycielką i wykładowczynią Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz członkinią International team for Implantology (ITI) oraz Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE).

Obejrzyj
Dostęp prawidłowe wykonanie

Trzeci kurs z serii prowadzony jest przez lek. dent. Monikę Dzieciątkowską, wykładowczynię z ponad dwudziestoletnim stażem. Prowadząca jest absolwentką Łódzkiej Akademii Medycznej. Prekursorka na skalę Polski w pracy z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego w praktyce. Lek. dent. Monika Dzieciątkowska jest założycielką i wykładowczynią Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz członkinią International team for Implantology (ITI) oraz Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE).
 

Obejrzyj
Mechaniczne opracowanie kanałow korzeniowych

Curriculum Endoprotetyczne to nowatorska formuła szkoleniowa stworzona z myślą o wszystkich, chcących podnosić swoje kompetencje pod okiem specjalistów. Następnym webinarem powstałym w ostatnim czasie jest Mechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych, webinar poświęcony technikom i metodom pracy. Prowadzącym jest dr n. med. Mariusz Pietrzak. Wykładowca jest absolwentem łódzkiego Uniwersytetu Medycznego i specjalizuje się głównie w endodoncji, stomatologii estetycznej oraz protetyce. Od 2011 roku prowadzi w całej Polsce szkolenia z zakresu endodoncji, endodoncji mikroskopowej oraz ergonomii.

Obejrzyj
Techniki opracowania kanałow zakrzywionych

Curriculum Endoprotetyczne to nowatorska formuła szkoleniowa, stworzona z myślą o dentystach, którzy chcą podnosić swoje kompetencje pod okiem doświadczonych specjalistów. Kolejny webinar nosi tytuł Techniki opracowywania kanałów zakrzywionych i prowadzony jest przez dr n. med. Mariusza Pietrzaka. Prowadzący jest absolwentem łódzkiego Uniwersytetu Medycznego i specjalizuje się głównie w endodoncji, stomatologii estetycznej oraz protetyce. Od 2011 roku prowadzi szkolenia z zakresu endodoncji, endodoncji mikroskopowej oraz ergonomii w całej Polsce.

Obejrzyj
Bioceramika

Materiały bioceramiczne to prężnie ewoluująca grupa preparatów, które dzięki pożądanym przez dentystów właściwościom coraz powszechniej stosowane są w różnych dziedzinach stomatologii. W poniższym webinarze lek. dent. Monika Dzieciątkowska przedstawi te środki z perspektywy endodonty o ponad dwudziestoletnim doświadczeniu zawodowym i zamiłowanego w rozprzestrzenianiu wiedzy praktyka, który nie tylko przybliży nam, Kursantom Akademii Stomatologii, charakterystykę bioceramiki, lecz także poda nam wiele praktycznych rad dotyczących diagnozowania i leczenia pacjentów z wykorzystaniem materiałów tego rodzaju.

Obejrzyj
Zanim zaczniemy, czyli zakładanie koferdamu w leczeniu kanałowym

Vlog lek. dent. Moniki Dzieciątkowskiej to seria krótkich filmików, w których absolwentka Łódzkiej Akademii Medycznej, stomatolog z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem i autorka licznych programów szkoleniowych, dzieli się swoją wiedzą z Kursantami Akademii Stomatologii. Każdy kilkuminutowy odcinek zawiera zwięzłe i treściwe przedstawienie konkretnego aspektu pracy lekarza dentysty i stanowi miniporadnik z niezbędnymi informacjami, które umożliwią Kursantom pomyślne zastosowanie ich w praktyce klinicznej.

Obejrzyj
Czym pracować? Parę słów o kątnicy stomatologicznej i wiertłach dentystycznych

Lek. dent. Monika Dzieciątkowska to absolwentka Łódzkiej Akademii Medycznej (obecnie - Uniwersytet Medyczny w Łodzi), stomatolog pracujący w zawodzie od ponad dwóch dekad, doświadczona specjalistka z zakresu endodoncji, protetyki i stomatologii estetycznej oraz zaangażowana w szerzenie wiedzy założycielka Akademii Stomatologii. Stworzony przez nią vlog to seria krótkich filmików zawierających teoretyczne i praktyczne omówienie konkretnych aspektów leczenia stomatologicznego, która pozwala Kursantom przyswoić wiedzę w szybki i efektywny sposób, by mogli oni z sukcesem wykorzystać ją we własnej praktyce klinicznej.

Obejrzyj
Jak pracować? Metody mechanicznego opracowania kanałów zęba

Vlog stworzony przez lek. dent. Monikę Dzieciątkowską to kolejny etap ewolucji szkoleń internetowych. Krótkie, treściwe materiały wideo w ciekawy sposób pozwalają Kursantom Akademii Stomatologii poznać konkretne elementy procedur dentystycznych zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. Dr Monika, specjalistka z zakresu endodoncji, protetyki oraz stomatologii estetycznej z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem w zawodzie doskonale wie, jak za pomocą kilkuminutowego filmiku wyposażyć Kursanta w wiedzę gotową do wykorzystania w praktyce.

Obejrzyj
Gdy endodonta przekazuje pałeczkę protetykowi - odbudowa zębów po leczeniu kanałowym

Videoblog lek. dent. Moniki Dzieciątkowskiej pokazuje, że Akademia Stomatologii nie boi się iść z duchem czasu i wychodzi naprzeciw tym Kursantom, którzy chcą poszerzać swoje zawodowe horyzonty, lecz nie są w stanie poświęcić jednorazowo kilkudziesięciu minut na zgłębienie się w wyczerpujące wykłady. Każdy krótki filmik stanowi pigułkę wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej konkretnego etapu leczenia stomatologicznego i zawiera gotowe rozwiązania, które Kursant będzie gotów natychmiast zastosować we własnej praktyce klinicznej. Lek. dent. Monika Dzieciątkowska, stomatolog z ponaddwudziestoletnim stażem zawodowym i ogromnym doświadczeniem w zakresie endodoncji, protetyki czy stomatologii estetycznej prezentuje w materiałach wideo porady umożliwiające kolegom po fachu lepszą i efektywniejszą pracę.

Obejrzyj
Jak przykleić ceramikę do szkliwa? Zastosowanie cementu dentystycznego do nakładów i endokoron

Videoblog, czyli cykl krótkich filmików prezentujących praktyczny przebieg różnych procedur stomatologicznych wzbogacony o omówienie teoretycznych ich aspektów to najnowocześniejsza forma edukacji internetowej, gotowa sprostać największym wyzwaniom dzisiejszego świata - chęci do samorozwoju i pędzącej bezustannie rzeczywistości, pozbawiającej nas wolnego czasu. Dzięki materiałom video autorstwa lek. dent. Moniki Dzieciątkowskiej, absolwentki Łódzkiej Akademii Medycznej (obecnie - Uniwersytet Medyczny w Łodzi), lekarza specjalizującego się w zabiegach endodontycznych, protetycznych i z zakresu stomatologii estetycznej oraz autorki licznych programów szkoleniowych i założycielki Akademii Stomatologii, Kursanci zyskują kompleksowe przedstawienie danego elementu leczenia oraz łatwe do zastosowania w praktyce klinicznej porady, zwiększające efektywność i skuteczność ich pracy, poświęcając na przyswojenie informacji zaledwie kilka minut!

Obejrzyj