Nakład Kompozytowy, Nakład Ceramiczny - odbudowa zniszczonych zębów w odcinku bocznym

Dwudniowe, praktyczne szkolenie w małej 12 osobowej grupie.
Szkolenie przeznaczone jest:

• dla wszystkich dentystów, pragnących poszerzyć swoje umiejętności i wprowadzić do praktyki nakład jako metodę odbudowy zniszczonych zębów,
  • dla tych, którzy już wykonują tę procedurę, ale chcieliby zweryfikować swoje protokoły,
  • dla tych, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę dotyczącą adhezji i technik cementowania.

CZĘŚĆ TEORETYCZNA. CZEGO SIĘ DOWIESZ?

Jak szybko kwalifikować zęba pod wypełnienie lub nakład.

Jak przekonać pacjenta do leczenia za pomocą tej metody.

Jak wykonać preparację pod nakład.

Czym różni się preparacja pod nakład ceramiczny i kompozytowy?

Czym różni się preparacja pod nakład i endokoronę?

Jakie instrumentarium będzie przydatne? - zestaw wierteł i pomocniczych narzędzi do preparacji.

Sytuacje trudne – deep margin elevation (wyniesienie naddziąsłowe) jako sposób na zniszczenie poddziąsłowe zęba.

Zasady fotografii wewnątrzustnej przy przygotowywaniu dokumentacji fotograficznej dla laboratorium przy wykonywaniu nakładów.

Wyciski pod nakłady. Dobór łyżki. Łyżka standardowa czy indywidualna Przegląd mas i technik wyciskowych.

Koferdam. Wprowadzenie do koferdamu. Przegląd klamer. Techniki zakładania koferdamu przydatne przy osadzaniu nakładów.

Adhezja. Systemy łączące obecne na rynku. IDS (Immediate Dentin Sealing). Adhezja do zębiny i szkliwa. Adhezja do kompozytu i ceramiki. Sposoby zwiększania adhezji. Warunki długotrwałego połączenia ząb- uzupełnienie typu „nakład”.

Cementowanie prac protetycznych. Współczesne cementy (przegląd) i możliwe techniki osadzania nakładów.

Ocena pracy po przyjeździe z laboratorium – na co zwrócić uwagę.

POKAZ PRAKTYCZNY

Podczas pokazu zobaczysz:

Preparację pod nakład na modelu.

Kilka technik zakładania koferdamu.

Osadzenie i cementowanie nakładu.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA. CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

Wykonasz preparację pod nakład.

Nauczysz się dobierać łyżkę wyciskową. Poznasz dwie techniki wykonywania wycisków. Wykonasz wycisk każdą z nich.

Nauczysz się zakładania koferdamu do cementowania nakładów. Pokażemy kilka przydatnych w praktyce trików.

Zacementujesz nakład w jednej z wybranych do tego celu technik.

Kursanci pracujący w lupach mogą przywieźć swoje lupy.