Podstawy fotografii stomatologicznej

Brak dostepnych terminów

Wyjątkowy, jednodniowy, praktyczny kurs z fotografii stomatologicznej.

Czy oglądasz czasami wspaniałe zdjęcia zębów na Facebooku? Zastanawiasz się, jak „oni” to robią? Powtarzalne, ostre, dobrze doświetlone, pokazujące dokładnie to, co trzeba. Wspaniałe zdjęcia wewnątrzustne. Genialne zdjęcia portretowe. 

Chciałbyś też robić takie zdjęcia? Wiedzieć jak ustawić aparat, jak ustawić retraktory. Móc wreszcie w sensowny sposób komunikować się z laboratorium. Mieć wieeeeelkieee portfolio swoich przypadków, żeby wykorzystywać je do rozmowy z pacjentami, do marketingu swojego gabinetu lub swojej osoby. 

A może masz apetyt na zostanie wykładowcą i takie zdjęcia zwyczajnie potrzebne byłyby Ci do pracy, do tworzenia prezentacji?

A może chciałbyś, żeby fotografią w Twoim gabinecie zajmowały się asystentki lub higienistki? Chciałbyś oddać im tę część zbierania danych o pacjencie? Zastanawiasz się, jak odciążyć siebie z nadmiaru obowiązków? Oddelegowanie fotografii asystentkom wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś „tak”, to sprawdź, czy poniższy kurs nie jest dla Ciebie?

Kurs fotografii stomatologicznej - czego się dowiesz?

  1. Podstawowe informacje na temat rodzajów i budowy aparatów fotograficznych – minimum, aby zrozumieć jak to działa.
  2. Jaki aparat fotograficzny, obiektyw, oświetlenie wybrać do swojej praktyki aby osiągać optymalne efekty.
  3. Sprzęt dodatkowy, który pozwoli, aby nasze zdjęcia były jeszcze lepsze – lustra, retraktory, kontrastory, statywy, tła – czym się kierować przy ich doborze, jak wykorzystywać w praktyce .
  4. Jakie parametry są ważne w fotografii stomatologicznej – co powinniśmy wiedzieć a o czym nie musimy myśleć.  Czas, przysłona, czułość, ekspozycja, balans bieli
  5. Rodzaje dokumentacji i zasady wykonywania fotografii stomatologicznej – ujęcia podstawowe i dodatkowe – sposoby wykonywania, dobór parametrów– zdjęcia wewnątrzustne, zewnątrzustne, do DSD, do analizy biofunkcjonalnej, do komunikacji z laboratorium i z pacjentem.
  6. Zasady ustawiania aparatu i pacjenta aby otrzymywać powtarzalne ujęcia.
  7. Udoskonalenie zdjęć, czyli postprodukcja w skrócie, selekcjonowanie, przechowywanie, przesyłanie i rozpowszechnianie zdjęć - jak efektywnie oraz w zgodzie z prawem korzystać z efektów naszej pracy?

Przećwiczysz wykonywanie zdjęć wewnątrzustnych i portretowych. Poznasz w praktyce zasady używania retraktorów oraz kontrastorów.

Zdobędziesz wiedzę, umiejętności praktyczne, a to zwiększy Twoją pewność siebie w kontakcie z pacjentem. Będziesz czuł się swobodniej i pozwoli Ci to z większym luzem budować Twój autorytet jako profesjonalisty. Zyskasz bardzo przekonujące narzędzie do rozmowy z pacjentem. Nie musisz od razu robić DSD. Fotografia wewnątrzustna to także świetne narzędzie do rozmowy z pacjentem o konieczności wymiany wypełnień albo usunięcia kamienia. Wystarczy, że pokażesz pacjentowi na fotografii jego stare wypełnienia. Pacjent, który zobaczy, łatwiej zrozumie konieczność leczenia, zwłaszcza, gdy to leczenie będzie wymagało zastosowania koron czy nakładów.

Fotografia w stomatologii to także podstawowe narzędzie do planowania leczenia estetycznego. To początek twojej drogi do poszerzenia portfolio Twoich usług o licówki czy korony w przednim odcinku.

Wreszcie fotografia stomatologiczna to dokumentacja leczenia w ortodoncji. To narzędzie do planowania leczenia oraz sposób na monitorowanie jego przebiegu. To środek do przeprowadzenia konsultacji z innym specjalistą bez angażowania do tego celu pacjenta.

Nowoczesny gabinet stomatologiczny wykorzystuje fotografię także do marketingu. Pochwalenie się swoimi efektami na stronie internetowej czy Instagramie to sposób na pokazanie swoich usług szerokiej grupie odbiorców i pozyskanie nowych klientów. Zatem ze wszech miar warto posiąść taką umiejętność, a potem szeroko wykorzystywać ją w swojej praktyce!

Wróć do listy