Przeprowadzone kursy | Przeszkoleni kursanci |

Ekstremalne krzywizny - Nowoczesna Endodoncja, program intensywny - Stopień 2

22 lis 2024 - 22 lis 2024
Miejsce: WellCAMdent
Adres: Dostawcza 14, 93-231 Łódź
Dostępne miejsca
2700 PLN
2500 PLN
Promocyjna cena obowiązuje do 22 paź 2024.

Czy chciałbyś być Endodontycznym Mistrzem Kanałów Zakrzywionych? Czy chciałbyś (prawie) zawsze pokonać każdą krzywiznę? Marzysz o dniu, kiedy przestaniesz wreszcie odsyłać pacjentów do bardziej doświadczonych kolegów? Wkurza Cię, gdy drożny początkowo kanał nie daje się opracować do końca? Słyszysz różne rady, czasem ze sobą sprzeczne i nie wiesz, co jest rzeczywiście dobre i skuteczne? Oglądasz na FaceBooku kejsy, gdzie dentyści żonglują różnymi narzędziami i technikami i czujesz się zagubiony? Chciałbyś, żeby ktoś pokazał Ci jakąś skuteczną, sprawdzoną drogę? Znasz jakieś triki, ale one nie działają?

Mamy dla Ciebie propozycję. Jednodniowy kurs poświęcony   w y ł ą c z n i e   tematyce kanałów zakrzywionych. Z nami krzywe stanie się proste!

Żeby efektywnie wykorzystać Twój czas proponujemy, by pierwszy dzień teorii odbył się online. Obejrzysz materiał w dogodnym dla siebie momencie. Możesz wrócić do niego w panelu kursanta kilka razy. Będzie też tam dostępny PO kursie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Teoria online. 

Czego się dowiesz?

 1. Jak przygotować ząb do leczenia kanałowego - czy to w ogóle konieczne? Odbudowa do endo, izolacja pola zabiegowego, projektowanie dostępu.
 2. Ultradźwięki w preparacji koronowej -  niezbędne by być oszczędnym. Jak to zrobić skutecznie, jakich użyć końcówek, jakie ruchy wykonywać?
 3. Dostęp w prostej osi kanału a dostęp prostoliniowy - brzmi prawie tak samo, ale prawie … Podobieństwa i różnice.
 4. Coronal preflaring, glide path - angielskie nazwy na proste czynności ułatwiające endodontyczne  życie. Jak wykonać Coronal preflaring,  jakie instrumentarium będzie najskuteczniejsze? Do czego służy i jak je wykorzystać?
 5. Glide path- techniki wykonania. Jakie narzędzia są skuteczne, a jakie nie? Czy Glide path jest konieczny, a może można go pominąć?
 6. Słonia najlepiej zjeść po kawałku czyli tymczasowa długość robocza - co to jest i do czego służy?  Zasady wyznaczania tymczasowych długości roboczych by uzyskać finalną długość roboczą.
 7. Dobór instrumentów rotacyjnych, zasady preparacji kanałów o ekstremalnej krzywiźnie.
 8. Technika crown down oraz TCA - dwie techniki opracowania kanału. Jak je wykorzystywać? by osiągnąć cel - czyli wierzchołek korzenia.
 9. Aktywacja płynów w zakrzywionych kanałach- dlaczego to robimy? Jak to robimy? Czym to robimy? czy aktywacja jest konieczna i jakie techniki działają, a jakie nie działają w kanałach zakrzywionych?
 10. Dobór techniki obturacji do kanałów zakrzywionych.

Praktyka. Co przećwiczysz?

 1. Izolacja zębów koferdamem - bez tego nie ma leczenia kanałowego w mikroskopie! Jak klamra i jaka guma? Jak skrócić i zoptymalizować cały proces?
 2. Dostęp z naciskiem na oszczędność tkanek. Jak znaleźć endodontyczna złoty środek, czyli co trzeba usunąć, a co można zostawić by osiągnąć endodontyczny sukces i nie osłabić zęba?
 3. Preparacja kanałów zakrzywionych omówionymi technikami z wykorzystaniem instrumentów rotacyjnych.
 4. Płukanie i aktywacja płynów w kanale.
 5. Wypełnianie kanałów.

Co Ci to da? Będziesz mógł zaplanować leczenie pacjenta i przewidywać jak się zakończy. Nie będziesz już odsyłał pacjentów do starszych kolegów. Zwiększysz portfolio swoich usług - od teraz juanie tylko proste kanały, ale także kanały trudne i zakrzywione. Zwiększy się Twoja pewność siebie w rozmowie z pacjentem. Łatwiej będzie Ci budować przed nim swój autorytet, bo będziesz wiedział, że trudne kanały tez są w zasięgu ręki.

Zwiększy się Twoja atrakcyjność w oczach pracodawcy. Poszerzysz zakres swoich kompetencji. Może będziesz chciał znaleźć atrakcyjne miejsce pracy, a wtedy umiejętność leczenia kanałów zakrzywionych stanie się sporym atutem! Nie czekaj, bo każda kompetencja wymaga czasu, by ją posiąść. Im szybciej zaczniesz, tym szybciej trudne kanały staną się dla Ciebie proste!